همه ما زمان زیادی را صرف شرکت در کلاسهای زبان ترمیک، دوره های فشرده مکالمه، یادگیری گرامر و گسترده کردن دایره لغاتمان نمودیم. اما چرا بعد از مدتی همه آنچه یاد گرفتیم فراموش کردیم؟ و مهم تر اینکه چرا با وجود داشتن اطلاعات زیادی از نحوه به کارگیری افعال و لغات، نمی توانیم افکار و احساساتمان را به زبانی که یاد گرفتیم بیان کنیم؟ آیا به راستی ما زبان انگلیسی را به عنوان زبانی برای بیان آنچه درون ذهن و قلب و دنیامان می گذرد یاد گرفتیم؟ یا صرفا باری از ۱۴۰۰ لغت به اصطلاح ضروری بر دوش ذهنمان گذاشته و با خود حمل می کنیم؟ تا ترسمان از به اینکه به اندازه کافی خوب نیستیم دیده نشود و به دیگران نشان دهیم زبان من هم خوب است.. آیا شما هم از بر دوش کشیدن نکات پیچیده گرامری و لغات ضروری خسته شدید؟ و از تکرار این چرخه ی بی پایان، که پس از دوره ای از رضایت مندی زودگذر در انتها جز خستگی و اتلاف وقت و انرژی و هزینه ارمغانی برایمان ندارد؟

خانواده فاخر پس از سال ها تفکر و تلاش جهتی تازه برای خروج از این چرخه ی کسالت بار یافته است. در اینجا مدرسان و مربیان همانند اعضای یک خانواده سعی دارند با زندگی بر مبنای رویکرد تفکر انتقادی و رهایی بخش به دانشجویان جرات و جسارت تفکر و پرسش دهند. پرسش در مورد تمامی موضوعاتی که بدیهی فرض شدند. در جریان این تفکر و پرسش گری روی بستر زندگی انسانی است که زبان انگلیسی از مجموعه ای از جملات طولانی و سخت و طاقت فرسا که فقط به درد متاثر کردن دیگران می خورد، تبدیل به دریچه ای می شود برای بیان هر آنچه درونمان می گذرد. لغات و افعال بی جان روی بستر زندگی انسانی جان می گیرند، روح تازه ای در کالبد زبان می دمد و زبان من خلق می شود. این زبان تازه متولد شده، فارغ از سادگی ساختاری، آنچنان جاری و روان است که تنها با آن است که می توان با دیگران ارتباط واقعی و رها از تاثر برقرار کرد. چنین زبان زنده ای است که هیچ گاه فراموش نمی شود، و در صورت فراهم بودن بستر مناسب که همان زندگی بر اساس ارزشهای انسانی است، روز به روز به رشد خود ادامه می دهد و تنومندتر می گردد.

بدین منظور خانواده فاخر دوره های آموزش زبانی تدوین کرده است، که طی جلسات آن مربیان و فراگیران در کنار هم محتوای فیلم و انیمیشن های منتخب توسط مجرب ترین اساتید حوزه آموزش و پرورش با رویکرد تفکر نقادانه را بررسی می کنند. در ادبیات کلاسیک جهان سیر و سفر می کنند و با متفکرانی هم نشین می شوند که برای آزادی انسان از بندهای بیرون و درون مبارزه کردند. در این راستا بحث های چالشی و نقادانه ای را تجربه خواهید کرد که با جریان پویا و پاک کننده ی خود زبان انگلیسی را وارد دنیا و زندگی شما خواهد کرد. بنابراین روی بستر امن زندگی خانواده فاخر، همچون کودکی که زبان مادری را در جریان زندگی در خانواده می آموزد، خواهید توانست به تدریج با خود و همکلاسی هایتان رابطه ای گفتگو محور و فارغ از ترس و تاثر را تجربه کنید. و در ادامه بنابر میزان تعهد خود امکان تسری این جریان به کل زندگی و ارتقای کیفیت آن را خواهید یافت. مسیری که مقصدی برای آن نیست و تنها آموختن است و آموختن.